Bilgi > Yardım
Yardım
S: Hıpır Nedir?
C:Cep telefonunuz için her türlü eğlenceyi HIPIR Sayfalarında bulabilirsiniz.

HIPIR; Mono Melodi, Gerçek Ses, Ses efektleri, Video, Tema, Duvar Kağıdı, Renkli Logo, Grafik, Resimli SMS, SMS Servisleri ile hizmet vermektedir.

Tüm bu servislerden faydalanmak için Turk Telekom/Vodafone 2977'i kullanabilirsiniz.

DİKKAT !!!
Uygun olmayan modellere yapılan transferler ve GSM Operatöründen kaynaklanabilecek servis aksaklıkları için BAŞARI MOBILE sorumlu değildir.


S: 2977 nedir?
C: Turk Telekom, Vodafone hatlı kullanıcılara yönelik olarak HIPIR’ın açtığı servis numarasıdır. Bu numaraya istediğiniz servisi ve telefonunuzun markasını kısa mesaj olarak gönderirseniz çok kısa bir süre sonra telefonunuza istediğiniz servis kısa mesaj olarak ulaşıyor. Bu yöntemle kredi kartı kullanmanıza gerek yok. Servislerin ücreti faturalı hatlarda faturaya ekleniyor, faturasız ön ödemeli hatlarda ise servis ücreti karşılığı belli sayıda kontör hesabınızdan düşülüyor.


S: 2977’den kimler faydalanabilir?
C: Turk Telekom,Vodafone hatlı cep telefonu kullanıcıları cep telefonlarının marka ve modelleri servisleri desteklediği sürece 2977’nin servislerini kullanabilirler.


S: 2977’de hangi servisler var?
C: Mono Melodi, Gerçek Ses, Ses efektleri, Video, Tema, Duvar Kağıdı, Renkli Logo, Grafik, Resimli SMS, SMS Servisleri servislerini 2977 üzerinden kullanabilirsiniz.


S: Hıpır Servisleri Nelerdir?
C: 1. Video:

Video Yüklemelerinde HIPIR kullanıcıları cep telefonlarına birbirinden güzel ve sürekli güncellenen eğlenceli Video içeriklerini diledikleri zaman izleme imkanı bulabiliyor. Hıpır sayfalarında Komikler, Sevgi, Dizi-Film-ÇizgiFilm, Araçlar, Kırmızı Nokta, Manzara, Ünlüler, Hayvanlar, Animasyon3d ve Diğer Kategorilerinde yüklemek istedikleri içerikleri bulabilirler.

2. Gerçek Ses:

Cep Telefonlarını daha bir eğlenceli hale getiren Gerçek Sesler beğendiğiniz şarkıların birebir cep telefonlarınızda çalmasını gerçekleştiriyor. Gerçek Sesler Türkçe Pop, Arabesk, Halk, Sanat, Rock, Rap, Film/Dizi, Yabancı Pop, Rock, Rap, Raggae, Jazz, Klasik, Film/Dizi, kategorilerinde içerik sunmaktadır.

  • Gerçek Sesleri yükleyebilmeniz için GPRS Ayarlarınızın olması gereklidir.

3. Duvar Kağıdı:

Duvar kağıdı Cep telefonunuzun gerekli yükleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra indirdiğiniz içeriğin Arka Planda gözükmesini sağlayacaktır. Duvar Kağıdı bölümünden İnsanlar, Hayvanlar, Teknoloji, Muzik, Aşk-Sevgi, Kırmızı Nokta, Ivır Zıvır, Manzaralar, Spor, Film, Ünlüler, Arabalar, Semboller, Burçlar ve Dini Kategorilerinden Beğendiğiniz İçeriği telefonunuza indirebilirsiniz.

  • Cep Telefonunuza Duvar Kağıdı yüklemesi yapabilmeniz için GPRS Ayarlarınızın olması gereklidir.

4. Animasyonlu Resimler:

Animasyonlu resimler Yüklediğiniz içeriğin telefonunuzun özelliklerine göre isterseniz bekleme süresinde (stand-by) hareketli oluşan görüntülerle süslenmesini yada direkt arka planda birden fazla duvar kağıdını kullanmanızı sağlar. Animasyonlu resimleri, İnsanlar, Hayvanlar, Teknoloji, Muzik, Aşk-Sevgi, Kırmızı Nokta, Ivır Zıvır, Manzaralar, Spor, Film, Ünlüler, Arabalar, Semboller, Burçlar ve Dini kategorilerinden İçerik görüntülemesi yapabilirsiniz.

  • Cep Telefonunuza Animasyonlu Resim yüklemesi yapabilmeniz için GPRS Ayarlarınızın olması gereklidir.


S: GPRS Nedir?
C: GPRS (Açılımı: General Packet Radio Service/Paket Anahtarlamalı Radyo Hizmetleri) kullanıcıya yüksek erişim hızının yanı sıra, bağlantı süresine göre değil gerçekleştirilen veri alışverişi miktarı üzerinden tarifelendirilen ucuz iletişim olanağı sağlamaya yarayan servis alt yapısıdır.

GPRS Ücretlendirmeleri ile güncel ve detaylı bilgiyi bağlı bulunduğunuz operatörlere ait müşteri hizmetlerinden temin edebileceğiniz gibi,

VODAFONE için http://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/ayarlar.gprs.php
Turk Telekom için http://www.turktelekom.com.tr linklerinden de güncel GPRS ücretlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


S: 2977 Servislerini nasıl kullanabilirim?
C: 2977’i kullanmak çok kolay. İstediğiniz servisin sayfasına giderek önce telefonunuzun markasını seçin. Görüntülenen kategorilerden istediğiniz birini tıklayın. Artık video/tema/monomelodi/duvar kağıdı/animasyonlu resimler/renkli logo,grafikler veya resimli SMSlerden istediğiniz birini seçerek altında yazan kodunu 2977’e kısa mesaj olarak atabilirsiniz. Kod karşınıza tam olarak göndermeniz gereken şekliyle gelmiştir. Orada yazan kodu cep telefonunuzdan 2977’e kısa mesaj olarak atarsanız, cok kısa bir zaman sonra telefonunuz kısa mesajla servisi alacaktır.


S: Servis kodu nedir, bu kodu nasıl kullanacağım?
C: Servis kodu, seçtiğiniz Video kodları V harfi ile, Tema kodları T harfi ile,Mono Melodi kodları M ile, Duvar Kağıdı Kodları D ile Animasyonlu Resim kodları A ile,Renkli logo kodları R ile,Grafik kodları L harfi ile, Resimli SMS kodları P harfi ile, , başlamaktadır.


S: 2977 Nasıl Ücretlendiriliyor?
C: Servis kodu, seçtiğiniz Video kodları V harfi ile, Tema kodları T harfi ile,Mono Melodi kodları M ile, Duvar Kağıdı Kodları D ile Animasyonlu Resim kodları A ile,Renkli logo kodları R ile,Grafik kodları L harfi ile, Resimli SMS kodları P harfi ile, , başlamaktadır.


S: Hata mesajları ücretlendiriliyor mu?
C: Eğer servis kodunu ya da marka kısaltmasını yanlış yazarsanız neyi yanlış yaptığınıza dair bir uyarı mesajı alacaksınız. Hata mesajları operatörünüz tarafından ücretlendirilebilir.


S: Sevdiklerime de HIPIR'dan servis gönderebilir miyim?
C: İstediğiniz numaraya HIPIR servislerini gönderebilirsiniz. Bunun için istediğiniz servis kodunun yanına bir boşluk bırakarak göndermek istediğiniz telefon numarasını yazmanız yeterli. Mesela 532 1234567'ye F1234 kodlu melodiyi göndermek istiyorsunuz. Göndereceğiniz kişinin göndermek istediği servisi aldığından da eminseniz aşağıdaki örnek mesajdaki gibi bir mesajı 2977'ye göndermeniz gerekiyor.